Matematičke pripreme

Od 2013. godine Udruga matematičara Osijek u suradnji s Odjelom za matematiku Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku organizira Matematičke pripreme, program u okviru kojega se kod najmotiviranijih matematičara iz naše regije ciljano potiče razvoj matematičkih kompetencija i vještina.

  • Od školske 2018./2019. Matematičke pripreme realiziraju se u suradnji s udrugom Mladi nadareni matematičari “Marin Getaldić” koja okuplja 50-ak studenata Matematičkog odsjeka PMF-a Sveučilišta u Zagrebu, bivših uspješnih natjecatelja iz matematike na državnoj i međunarodnoj razini te trenutno najboljih studenata.
  • Učenici u suradnji s mentorima analiziraju pažljivo odabrane matematičke cjeline koje predstavljaju istaknuti dio tema obuhvaćenih matematičkim natjecanjima te rješavanju zahtjevne problemske zadatke.
  • Više o natjecanjima iz matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva
  • Koordinator:
    •  dr. sc. Mirela Jukić Bokun (Odjel za matematiku, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku) – mirela@mathos.hr

Matematičke pripreme 2021./2022.

 

4.12.2021.

 Juniori (1. i 2. razred)

Tema: Invarijante, materijali

Mentori: Patrik Papac (MNM), Maja Rengel (Odjel za matematiku)

 Seniori (3. i 4. razred)

Tema: Bojanja i popločavanja, materijali

Mentori: Mateo Dujić (MNM), Nataša Ujić (Odjel za matematiku)

 

13.11.2021.

 Juniori

Tema: Karakteristične točke trokuta, materijali

Mentori: Katja Varjačić (MNM), Magdalena Mikić (Odjel za matematiku)

 Seniori

Tema: Trigonometrija, materijali

Mentori: Josip Pupić (MNM), Dominik Mihalčić (Odjel za matematiku)

 

 

23.10.2021.

Juniori

Tema: Uvod u nejednakosti, materijali

Mentori: Mislav Brnetić (MNM), Magdalena Mikić (Odjel za matematiku)

Seniori

Tema: Funkcijske jednadžbe, materijali

Mentori: Nika Utrobičić (MNM), Nataša Ujić (Odjel za matematiku)

 

Matematičke pripreme 2019./2020.

22.2.2020. – Geometrija

  • Mentori: Tea Arvaj, Paula Džigumović, Anamarija Buzgo
  • Materijali

15.2.2020. – Kombinatorika

  • Mentori: Anamarija Buzgo (juniori); Maja Rengel (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

18.1.2020. – Teorija brojeva

  • Mentori: Luka Čabraja i Anamarija Buzgo (juniori); Goran Ivanković (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

11.1.2020. – Algebra

  • Mentori: Katja Varjačić i Maja Rengel (juniori); Josip Pupić i Iva Pribisalić (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

14.12.2019. – Geometrija

  • Mentori: Lana Frkin i Anamarija Buzgo (juniori); Petar Nizić-Nikolac i Maja Rengel (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

7.12.2019. – Kombinatorika

  • Mentori: Lucija Relić i Iva Pribisalić (juniori); Ivan Novak i Antonio Krizmanić (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

30.11.2019. – Teorija brojeva

  • Mentori: Nera Majtanić i Anamarija Buzgo (juniori); Jakov Cigrovski i Paula Džigumović (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

9.11.2019. – Algebarski izrazi i nejednakosti

  • Mentori: Dorotea Bošnjak i Antonio Krizmanić (juniori); Juraj Marušuć i Paula Džigumović (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

26.10.2019. – Geometrija

  • Mentori: Tadej Petar Tukara i Iva Pribisalić (juniori); Nikola Šalgaj i Antonio Krizmanić (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori 

12.10.2019. – Matematička indukcija

  • Mentori: Kristin Kokan i Paula Džigumović (juniori); Ivan Čulin i Iva Pribisalić (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori

28.9.2019. – Teorija brojeva

  • Tema: Diofantske jednadžbe
  • Mentori: Katja Varjačić (juniori) i Josip Pupić (seniori)
  • Materijali: juniori, seniori