Stručni kolokvij 16.1.2024.

Predavanje pod naslovom “Matematika u zdravoj prehrani”  održat će  Mirna Stojanović i Danijel Markić iz Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci. Predavanje će biti održano 16. siječnja 2024. s početkom u 19:10 sati u Predavaonici 1 na Fakultetu primijenjene matematike i informatike, Osijek.

Sažetak predavanja:

U današnje vrijeme, kada je sve ubrzano i stresno ljudi najmanje brinu o svojoj prehrani i tjelesnoj aktivnosti. Statistike pokazuju da sve veći broj učenika imaju prekomjernu tjelesnu masu, te da se ne bave nikakvom fizičkom aktivnošću. Zato smo osmislili projekt Matematika u zdravoj prehrani da bismo poučili učenike, u našem slučaju maturante, kako izračunati svoj BMR u mirovanju, pokazati im koliko od njega odstupaju njihovi omiljeni obroci, kako majke formiraju dnevni jelovnik nakon kojega sigurno moraju pristupiti tjelovježbi. Uz pomoć nastavnika TZK osmislit će fitness vježbe koje će pravilno provesti na satima i tako izgoriti suvišne kalorije. Kroz sve aktivnosti prožet će se matematika – račun, obrada podataka, grafički prikazi… Da bi projekt bio zanimljiviji učenici će sami osmisliti jedan zdravi obrok i naravno skuhati ga. Tijek kuhanja će snimiti, a obrok podijeliti sa kolegama iz razreda. Nadamo se da je sažetak dovoljno zanimljiv da privuče vašu pozornost i da nas dođete poslušati.