Stručni kolokvij 12.12.2023.

Predavanje pod naslovom “Finski obrazovni sustav”  održat će  Ksenija Varović, OŠ F. Koncelak Drnje. Predavanje će biti održano   12. prosinca 2023. s početkom u 19:10 sati u hibridnom obliku – istovremeno će se moći pratiti online putem poveznice rb.gy/zqcust, kao i uživo u Predavaonici 1 na Fakultetu primijenjene matematike i informatike, Osijek.

Sažetak predavanja:

U razdoblju od 21. do 25. kolovoza 2023. bila sam na Job shadowingu u osnovnoj školi u Finskom gradu Oulu. Job shadowing je oblik stručnog usavršavanja gdje učitelj promatra i prati rad kolega iz neke europske države na njihovom radnom mjestu. Jednotjedni boravak u navedenoj školi omogućio mi je uvid u svakodnevni posao, radno okruženje, metode poučavanja i učenja, finski školski sustav. Razgovarala sam s kolegama o razlikama i sličnostima između finskog i hrvatskog kurikuluma. U ovom izlaganju kritički ću se osvrnuti na finski školski sustav s naglaskom na nastavu Matematike.