Stručni kolokvij 5.10.2021.

Predavanje pod naslovom “MathOS cup” održat će Aleksandra Floreani, prof.  i Mirna Čalija Matijević, prof. iz III. Gimnazije Osijek. Predavanje će biti održano 5. listopada 2021. u 19:10 u predavaonici D-2 na Odjelu za matematiku. Predavanje će se održati uživo a također će biti moguće pratiti ga i na daljinu putem MS Teamsa preko poveznice https://bit.ly/2YeMlxe

Sažetak predavanja

U ovom predavanju planiramo predstaviti ekipno natjecanje za učenike srednjih škola MathOS cup.

Organizatori natjecanja su Udruga matematičara Osijek, Odjel za matematiku Osijek i III. gimnazija Osijek.

Natjecanje je ekipno. Svaka ekipa sastoji se od tri člana (od kojih je jedan vođa ekipe) istog razreda. Želja nam je u ovom predavanju predstaviti način prijave na natjecanje. Natjecanje se odvija u dva dijela. Prvi dio održava se online  u siječnju 2022.godine. Najuspješnije ekipe iz prvog dijela bit će pozvane u drugi dio natjecanja koji će se održati na Odjelu za matematiku Osijek u travnju.