Stručni kolokvij 14.6.2022.

Predavanje pod naslovom  “e-učenje Geogebrom”  održat će Zvjezdana Jurić, prof. iz Ugostiteljsko-turističke škole Osijek i Snježana Bošnjak, prof. iz Elektotehničke i prometne škole Osijek .  Predavanje će biti održano 14. lipnja 2022. u 19:10 na Odjelu za matematiku u računarskom praktikumu RP-1.

Sažetak:

Svjesni smo da načini poučavanja matematike trebaju dinamiku i vezu s digitalnim svijetom kojim su okruženi učenici. Veliki je problem kako motivirati učenike za samostalno istraživanje i stjecanje znanja. Nastavnik pomoću digitalnih alata povezuje klasično poučavanje s modernim i čini nastavu matematike zanimljivijom i pristupačnijom za učenike. Pri tome nastavnik može koristiti gotove aplete ili nastavnik sam može izraditi aplete u GeoGebri. Kroz dane aplete učenike se potiče da postanu digitalni nomadi koji istražuju na postavljenim zadatcima kada mogu i u okruženju koje im odgovara. Količinu informacija koju će na taj način istražiti usmjerit će nastavnik povratnim informacijama. U radionici će sudionicima biti prikazana mogućnost izrade apleta sa zadacima koji se slučajno generiraju što omogućava da svaki učenik dobije svoje individualizirane zadatke.