Stručni kolokvij 14.12.2022.

Predavanje pod naslovom  “Matematički mozaik – pitanja i odgovori”  održat će Ljubica Selak-Zeljko, OŠ “Mladost”, Osijek.  Predavanje će biti održano 14. prosinca 2022. u 19:10 na Odjelu za matematiku u dvorani D-1.

Sažetak: Programski sadržaji osnovnoškolske matematike, satnica, uvjeti i opremljenost učionica zasigurno utječu na realizaciju predmetnog kurikuluma i ishoda učenja. No, da bi matematika bila zanimljivija i produktivnija uvelike ovisi i o nama učiteljima. Stoga, povezati matematiku sa stvarnim životom, odabrati različite vrste i tipove zadataka, raditi na projektima gdje se traži suradnja i timski rad, uporaba tehnologije, osmišljanje aktivnosti koje potiču kreativnost i samostalnost učenika , zasigurno će doprinijeti uspješnoj realizaciji ishoda poučavanja.