Stručni kolokvij 10.01.2023.

Predavanje pod naslovom  Ključna pitanja”  održat će Kristina Vučić, OŠ Ivana Filipovića, Osijek.  Predavanje će biti održano 10. siječnja 2023. u 19:10 na Odjelu za matematiku u dvorani D-1.

Sažetak: Svakodnevno postavljamo pitanja i na temelju odgovora donosimo razne odluke. Na sličan način i u nastavi matematike postavljamo pitanja kako bismo odlučili jesu li naši učenici usvojili određeni koncept i jesu li spremni prijeći na proučavanje drugog. Stoga je važno da učitelj procijeni razinu znanja učenika prije nego što krene dalje, da prikupi dokaze o tome što su učenici razumjeli, što su pogrešno razumjeli a što nisu razumjeli, a upravo u tome mu mogu pomoći „ključna“ pitanja.
U ovom predavanju bit će riječi o tome kakva su to „ključna“ pitanja, kada ih postaviti, kako ih provesti, kako prikupiti odgovore.