Facebook stranica “Matematika” – matematičke konzultacije za osnovnoškolce i srednjoškolce od 27.3.2020.

Ako si učenik osnovne ili srednje škole i imaš neke nejasnoće vezane uz gradivo matematike, na Facebook stranici “Matematika” možeš napisati pitanje ili postaviti fotografiju matematičkog problema koji te muči.  Nastavnici i studenti Odjela za matematiku Sveučilišta u Osijeku i članovi Udruge matematičara Osijek spremni su ti dati upute i pomoći u razjašnjavanju svih matematičkih nedoumica.
Stranica je rezultat inicijative grupe matematičara s Odjela za matematiku Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku i članova Udruge matematičara Osijek kojom žele poduprijeti obrazovni sustav u domeni nastave matematike u ovim specifičnim uvjetima.