Državni stručni skup nastavnika “Inovativna nastava matematike”

Državni stručni skup nastavnika “Inovativna nastava matematike” bit će održan 25. i 26. kolovoza 2022. godine. Organizatori skupa su Odjel za matematiku Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Udruga matematičara Osijek i Agencija za odgoj i obrazovanje.

Cilj Skupa je predstaviti suvremene metodičke pristupe poučavanju matematike, intenzivirati suradnju nastavnika matematike u Republici Hrvatskoj te na taj način potaknuti razvoj modernih metoda poučavanja i poduprijeti proces popularizacije matematike.

Pozvani predavači na ovogodišnjem Skupu su:

1.  Damir Bakić, PMF – Matematički odsjek, Sveučilište u Zagrebu
    2.  Vlado Lendvaj, Robotičko informatički klub Popovača
    3.  Tina Marković, CARNET
    4.  Jelena Noskov, Agencija za odgoj i obrazovanje
    5.  Majda Rijavec, Učiteljski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
    6.  Maja Zelčić, Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb
    7.  Željka Zorić, PMF – Odjel za matematiku, Sveučilište u Splitu

Osim pozvanih predavanja, bit će održano predstavljanje aktivnih projekata na Odjelu za matematiku te serija kratkih predavanja i radionica pod vodstvom osnovnoškolskih, srednjoškolskih i sveučilišnih nastavnika i suradnika.

Više informacija o Skupu dostupno je na web stranici Skupa.