Stručni kolokvij 21.11.2023.

Predavanje pod naslovom “Motivacija darovitih učenika”  održat će  Željka Hanžek (OŠ “Antun Nemić Gostovinski” Koprivnica) i Mara Grašić (OŠ “Braća Radić” Koprivnica). Predavanje će biti održano   21. studenoga 2023. s početkom u 19:10 sati putem aplikacije Teams (poveznica https://shorturl.at/cH036).

Sažetak predavanja:
Matematika je znanstvena disciplina i jedna je od najvažnijih predmeta u osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju. U Republici Hrvatskoj je zastupljenost nastavnih sati 11% od ukupnog broja sati redovne nastave. Mnogim je učenicima jedan od najtežih predmeta u školi, a usvajanje znanja i vještina iz matematike im je zahtjevno i problematično. Međutim, neki učenici pokazuje velik i izniman interes za matematiku. Podijelit ćemo primjere dobre prakse kako motivirati darovite učenike i osvijestiti važnost i postojanje matematički darovitih učenika u odgojno – obrazovnom procesu. Govorit ćemo o posvećenosti radu s darovitim učenicima kao i metodici rada i didaktičkim sustavima usmjerenima na napredak sposobnosti i vještina u načinima učenja i rješavanja problema na kreativan i suradljiv način.